- Fotografie 35
- Video 0
- Audio 0
V březnu představily týmy ze středních a základních škol své pamětníky na Střední pedagogické škole a Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech.
Již tradičně se v průběhu měsíce března konají na Karlovarsku závěrečné prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Žáci ze středních a základních škol v regionu i letos představili celkem 12 pamětnických příběhů, které natočili a zpracovali. 4 týmy odprezentovaly výsledky své práce 19.března 2025 na Střední pedagogické škole v Karlových Varech. Ti, kteří se přišli na jejich vystoupení podívat, se mohli zaposlouchat do vyprávění životních osudů paní Pavly Andrejkivové, paní Renaty Möcklové, paní Nadi Bindr a pana Jindřicha Tolara. O týden později 26.3.2025 pak v aule Prvního českého gymnázia v Karlových Varech poutavě vyprávěli o dalších zajímavých osobnostech karlovarského regionu žáci ze základních škol. Nejen příběh pana Vladimíra Müllera, pana Jana Haška, pana Jiřího Kadlece, pana Gerharda Krakla, pana Bruna Fisechera, paní Marie Džuganové, paní Helgy Weinbergerové a paní Gordany Jelínkové si můžete poslechnout na stránkách projektu. více zde
Obě prezentace moderovala dvojice studentů z hostitelských středních škol, kteří se sami v minulých letech zúčastnili projektu Příběhy našich sousedů. Nejen pamětníci, ale i publikum hodnotili velmi pozitivně jejich přístup a způsob moderování. Nově jsme do vystoupení týmů zařadili ukázky audiovizuálních výstupů, které žáci během projektu vytvořili. Zde patří velké poděkování panu Radimu Jehlíkovi z Českého rozhlasu Karlovy Vary, bez něho by nebylo možné natočit 11 kvalitních audio reportáží. Stejně je potřeba poděkat za pomoc s video workshopem panu Radku Šochmanovi. Samotný projekt je v Karlovarském kraji nesoutěžní, nicméněna závěrečných prezentací tradičně zasedá porota, která hodnotí jak žákovské výstupy, tak vystoupení týmů v rámci závěrečné prezentace. Členové porot si našli čas i na zpětnou vazbu a posezení s týmy a jejich učiteli po ukončení oficiální části programu. Díky podpoře Karlovarského kraje si mohli žáci odnést kromě certifikátu i drobné dárky jako poděkování za svou práci.
Realizace projektu by nebyla možná bez finanční podpory Karlovarského kraje, Nadace Města Karlovy Vary, města Horní Slavkov, společnosti Sedlecký kaolin a několika dalším soukromým sponzorům. Poděkování patří také Střední pedagogické škole a Prvnímu českému gymnáziu v Karlových Varech, kde má Post Bellum již několik let možnost zrealizovat závěrečné prezentace. Atmosféru slavnostních prezentací si můžete přiblížit na fotografiích Stanislavy Petele.
Fotografie


































