- Fotografie 26
- Video 8
- Audio 0
Ve středu 15. března 2022 proběhla slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů na Praze 11.
Po roční online pauze zase naživo! Na závěrečnou prezentaci šestého ročníku Příběhů našich sousedů na Praze 11 jsme se sešli 15. března v Kulturním centru Zahrada.
Letošní ročník nebyl pro týmy zrovna jednoduchý – děti se střídaly v karanténách, přesouvat se musely termíny natáčení i workshopů, ale i přes to celkem 8 týmů dotáhlo projekt do úspěšného konce a svoje výsledky přestavily před zaplněným sálem KC Zahrada.
Akci zahájili hudebníci Dalibor Zíta, Lukáš Jadrníček a Anna Kurková, kteří hudbou provázeli celý večer. V úvodním slově promluvil zástupce MČ Praha 11, radní pro sport, kulturu a volný čas Mgr. Jan Stárek, následně všechny pozdravila i vedoucí celého projektu Příběhy našich sousedů Veronika Stehlíková. Pak už moderátorka Nikola Bartošová pozvala na pódium první tým.
Vzpomínky herce Jana Vondráčka, který vzpomínal na události 1968 představil tým ze ZŠ Ke Kateřinkám pod vedením paní učitelky Lenky Švecové Zborníkové. Vyprávění Sylvie Kolenaté, která v době komunismu cestovala, představil tým ze ZŠ Mikulova pod vedením paní učitelky Lenky Klasnové. Do prostředí soutěžního pořadu všechny přítomné přenesl chlapecký tým ze ZŠ Campanus pod vedením paní učitelky Marie Markové, který vyprávěl příběh Luboše Kolaříka, držitele vyznamenání za službu vlasti. Další tým ze ZŠ Květnového vítězství pod vedením pana učitele Jaromíra Trunce nahrál vzpomínky Sylwie Wittmannové, která pochází ze židovské rodiny. Příběh Petra Mikoty nám scénkou představil tým ze ZŠ EDUCAnet pod vedením paní učitelky Vandy Habermannové. Vzpomínky Pavla Kmocha, autora několika historických knih, zaznamenal tým ze ZŠ Ke Kateřinkám pod vedením paní učitelky Michaely Labuty. Další tým ze ZŠ Campanus pod vedením paní učitelky Marie Markové nám scénkou přiblížil příběh Evy Urbánkové, která v roce 1968 odletěla do Anglie. Příběh polské rodačky Agnieszky Critchlow připravil tým ze ZŠ EDUCAnet pod vedením pana učitele Bronislava Snídala.
Po skončení prezentací na pódium přišly i porotkyně – Anna Kuchařová, redaktorka, Alžběta Poláková, historička a Lenka Šťástková pedagožka, které obecně shrnuly práci všech týmů i prezentace, které shlédly. Týmy měly možnost po skončení prezentace možnost vyhledat porotkyně a poslechnout si podrobnější zpětnou vazbu jak na jejich výstupy na webu, tak na jejich prezentace.
Před vyhlášením prvních třech míst se slova ujala Ludmila Klíčová, koordinátorka projektu Příběhy našich sousedů na Praze 11, která poděkovala všem a následně vyzvala na pódium pedagogy, kterým poděkovala za vedení jejich týmů.
Následovala vyhodnocení, které dopadlo následovně – na 1. místě se umístili kluci ze ZŠ Campanus, 2. místo obsadil tým ze ZŠ Květnového vítězství a na 3. místě se umístil tým ze ZŠ Ke Kateřinkám.
Děkujeme všem zapojeným žákům, učitelům a pamětníkům, všem sponzorům a také Praze 11 za dlouhodobou podporu. Těšíme se na další ročník!